21 Kasım 2014 Cuma

Rambo 4

Birkaç parça daha buz/dry tooling ekipmanı aldım.


Krampon alırken ilk düşündüğüm, çok düşük ağırlığı ile Grivel G20 idi. Ancak Rambo 4 te aklımdaydı. Mağazaya gittiğimde Rambo 4'e kayan aklım, yerine tam oturmuştu ve pekçok özelliği benim kullanım amacım ve şeklim için bana daha uygundu.


Onde (benim de aslında amacladıgım) tek ana nokta var. Yedek pick olup olmadığını sordum. Bir çift alıp yedekte tutmak istiyordum çünkü. Eleman ellerinde olduğunu ama zaten kutunun içinde "bir çift" daha olduğunu söyleyince kararım memnuniyetle kesinleşti.


Kutudaki bu ekstralari, one ikinci uc olarak takabilir, onde tek kullanacaksanız onun yedeği yapabilir veya topuk ucu olarak takabilirsiniz. Buz tırmanırken şimdiye kadar ne topuk taktim ne de oyle bir tırmanışım oldu ve önde de tekli tercih edeceğim. Dolayisiyla bu dişler yedek olabilir rahatlıkla.

Tesadufen rastladım. Kardesim Tunc detaylı yazmis sagolsun. Okuyabilirsiniz.

Evet kış geliyor. Bu yıl Erzurum buzlarını görmeyi ve Bulgaristan'daki şelaleleri tırmanmayı da istiyorum. Ama kramponları denemek için elbette buz oluşumunu bekleyemeyiz. Dry tooling diye birşey var herhalde. :) Bakalım...

Hiç yorum yok: